Galatasaray’da Akman kardeşler krizi büyüyor

Bünyat Balaban, divan kurulu toplantısında, “Hamza ve Efe Akman. Bu evlatlarımız istikbal vadeden iki kardeş. Bunların babaları eski kaptanımız, şu an profesyonel görev üstlenen Ayhan Akman. Bu oyuncuların sözleşmeleri sona eriyor. Bu evlatlarımızı eğittik, A takımda şans veriyoruz. Beğenilen oyuncular ki resmi maçlarda kadrolara alıyoruz. Başkanımıza ve yöneticilerimize sorularım var; Efe Akman’a profesyonel sözleşme imzalamayı, Hamza Akman’a sözleşme uzatma teklifi yaptık mı? Yaptıysak onlar mı kabul etmedi? Sayın Ayhan Akman’ın kulübümüzde görev yapmasının kulübümüz lehine avantaj sağlaması beklenirken bunun tersine bir algı oluşması hem kendisine ve kulübümüze zarar vermez mi? Lütfen bu konuyu acilen gündeme alınız…” dedi.

Balaban’ın konuşması üzerinden bir yazı kaleme alan Habertürk yazarı Mehmet Ayan köşesinde, “Ne gibi bir aksiyon alırlar, birlikte maç izledikleri Ayhan Akman’ın ne tavır alacağına ne kadar etki ederler bilemem. Konuşulan Efe’nin Roma, Hamza’nın Kophenag’a gidebileceği yönünde.” satırlarını yazdı.

“Keskin cümleler kurmamak lazım. Sözkonusu olan bir baba…” diyen Ayan, şöyle devam etti:

“Ama ötesinde kariyer planlaması… Genç oyuncularla ilgili geçmişte her kulüpte krizler çıktı. Ayhan Akman, bu krizlere izin vermeyecek bir tutum içinde davranmalı. Oğullarını ve kulübünü zora sokmayacak tavırda olduğuna inanmak istiyorum. Bünyat beyin nezaketli sözlerini, iyi Galatasaraylı olduğunu bildiğim Erden Timur, Cenk Ergün ve Ayhan Akman can kulağı ile dinlemeli. Ne Hamza ile Efe’nin babası, ne Galatasaray’ın eski kaptanı, ne Galatasaray’ın şu anki futbol profesyoneli, ne Erden bey, ne Cenk ister bu evlatlar üzerinden çıkacak bir krizi…”

AYHAN AKMAN’DAN AÇIKLAMA: GALATASARAY TEKLİF YAPMADI

“Oğullarını Galatasaray’dan kaçırmak istiyor” tartışmasının ardından Galatasaray Futbol Direktörü Yardımcısı Ayhan Akman, oğulları Efe Akman ve Hamza Akman’ın geleceğiyle ilgili, “Spor Gecesi”nden Gökhan Dinç’e konuştu. Akman, sarı-kırmızılı kulübün oğullarına sözleşme uzatma teklifinde bulunmadığını ifade etti. Ayhan Akman’ın sözleri şöyle:

“Hamza ve Efe’ye Galatasaray henüz resmi teklif yapmadı. Hamza Akman’ın 3 yıllık kontratı bu sezon bitiyor. Oynamadığı için ayrılmak istiyor. Efe’de ise bundan önceki yönetimler ‘bugün, yarın imzalarız’ diyerek öteledi.”

“GALATASARAY, HAKKI ROMA’YA VERDİ”

“Zaniolo transferinde Efe Akman ve Yusuf Demir’in ön satın alma hakkını Galatasaray kendisi Roma’ya verdi. Roma’ya transferi konusundaki gelişme bu. Bu hakkı Roma’ya Galatasaray verdi. Benden bağımsız bir konu bu.”

“KOPENHAG İLE GÖRÜŞTÜM”

“Hamza Akman için Kopenhag ile görüştüm ama hiçbir detay görüşmedik. Kopenhag bir ilgisi olduğunu söyledi, ben de ‘sezon sonu görüşelim’ dedim. Galatasaray’ın Kopenhag ile yaptığım görüşmeden haberi var.”

“Ortada iki oyuncuya da bir teklif yok. ‘Hamza neden uzatmadı, Efe neden imzalamadı?’ sorularının muhatabı ben değilim. Ben ne yapabilirim?”

“GALATASARAY’DAN KAÇIRMAM”

“Her günün neredeyse 24 saatini Erden Timur ile geçiriyorum. Ben çocuğunu Galatasaray’dan kaçıracak bir adam değilim. Ben bu camianın insanıyım. Ben babalığı ve profesyonelliği ayırdım bu camiada. Galatasaray’da kimse torpille oynayamaz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x