Sonbaharın habercisi güverlerden kimyasalsız nasıl kurtulursunuz? Güveler için denenmiş halk ilaçları:

Sonbaharın başlangıcı güvelerin üreme mevsimidir, bu nedenle sayıları giderek artar. Bununla başa çıkmak için haşere kontrolünde etkili olan halk ilaçlarını kullanmalısınız.

Güveler için halk ilaçları:
Otlar
Lavanta, kekik ve biberiye güvelerle savaşmaya yardımcı olacaktır. Kurutulmuş otları alıp kanatlı haşerelerin yerleştiği yere konulması gereken bir bez torbaya koymak gerek. Ayrıca birkaç damla lavanta veya biberiye esansiyel yağı içeren su solüsyonunu da kullanabilirsiniz. Dolap yüzeylerini de silebilirsiniz.
Narenciye

Limon veya portakal kabuğu rendesi mükemmel bir güve kovucudur. Bu halk ilacını hazırlamak için limon veya portakalın kabuğunu rendeleyip kurutup kumaş torbalara koymanız gerekir. Bunları dolaplara ve çekmeceli dolaplara koyun. Bu hile sadece böceklerden kurtulmakla kalmayacak, aynı zamanda kıyafetlerinizin kokusunu da giderecek.
Karanfil

Güvelerle mücadelenin bir diğer etkili yolu ise bu zararlıların çok sevdiği yünlü kıyafetlerin ceplerine birkaç tomurcuk kuru karanfil koymaktır. Veya karanfilleri dolabın raflarına yerleştirin.
Defne yaprağı

Defne yaprakları aynı zamanda keskin aromasıyla güveleri de uzaklaştırır. Parazitleri dolaptan atmak için raflara birkaç defne yaprağı koymalı veya bunları küçük bir kumaş torbaya koyup kıyafetlerin arasına asmalısınız.
Tüm bu ürünler, güveleri kovma konusunda mükemmeldir. Ancak bunların işe yaraması için önce dolabın genel temizliğini yapmanız gerekir , tüm yüzeyleri nemli bir bez ve deterjanla yıkayın ve orada asılı olan kıyafetleri havalandırın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x