Kulis: CHP’de aday mesaisinde sona gelindi: İstanbul’da iki ilçede iş birliği stratejisi

CHP’de Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Parti Meclisi (PM), aday belirleme gündemiyle yarın toplanacak. CHP ve DEM Parti’nin Adalar ve Esenyurt’ta “Kent uzlaşısı” stratejisinde büyük oranda anlaştığı, iki partinin de ikna olacağı aday üzerinde çalıştığı belirtiliyor. 

BirGün’den Mustafa Bildircin’in parti kaynaklarından edindiği bilgiye göre, CHP, merakla beklenen Çankaya ve Kadıköy adaylarını da cuma günü gerçekleştirilecek toplantıların ardından kamuoyuna duyuracak. Kamuoyunda, “Özgür Özel’in avukatı” olarak bilinen Hüseyin Can Güner’in yanı sıra CHP PM Üyesi Gül Çiftçi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin eski bürokratlarından Bekir Ödemiş’in ismi MYK’ye sunulacak.

Çankaya için daha fazla şans tanınan isimlerin Güner ve Çiftçi olduğu bildiriliyor. Parti, merakla beklenen Kadıköy adayını da cuma günü netleştirecek.

DEM Parti ile heyetler düzeyinde görüşme trafiğini sürdüren CHP’nin İstanbul’daki ilçe adayları da merakla bekleniyor. Bu kapsamda gözler Adalar ve Esenyurt ilçelerinde olacak. CHP ve DEM Parti, “Kent uzlaşısı” stratejisinde büyük oranda ortaklaşırken CHP’nin, her iki ilçe için de “DEM Parti tabanının da ikna olacağı” bir ismi tercih edeceği belirlenecek.

Meclis üyelikleri 

CHP’de, 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için süren aday belirleme mesaisinin sona ermesinin ardından belediye meclisi üyesi adayları için çalışmalara başlanacak. Belediye meclisi üyelerinin belirlenme sürecinde de “Taban ittifakı” göz önüne alınacak. Aday belirleme sürecinde partiyi en çok zorlayan ilçelerden Çankaya, belediye meclisi üyeliklerinin belirlenmesi sürecinde de yakından takip edilen ilçelerden olacak.

TIKLAYIN – Parti meclisi toplanıyor: CHP’de gündem İstanbul adayları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x